PARAFIO, OBUDŹ SIĘ!

WYZWANIA NOWEJ EWANGELIZACJI!

Praca dla Wydawnictwa Przystanek Jezus www.przystanekjezus.pl

Książka – jak zresztą każda pozycja Wydawnictwa Przystanek Jezus – rewelacyjna. Wielkie bogactwo treści.
Wspaniale systematyzująca i porządkująca
zagadnienie nowej ewangelizacji w parafii.

Naszym zadaniem było stworzenie takiej szaty graficznej,
która nie pozwoli przejść obojętnie wobec tej publikacji
wystawionej na księgarnianym regale.
Dostaliśmy zielone światło dla naszych projektowych zamysłów :-)

 

Więcej

Wiedzieliśmy, że tworzymy okładkę, która będzie zaskakiwać,
wyłamywać się z typowej dla lektur skierowanych głównie do księży konwencji.

I tak powstał nasz budzik, który zdecydowanie budzi to, co jeszcze śpi ;-)

Szatę graficzną okładki wspaniale dopełnia gra świateł dzięki lakierowi selektywnemu, kładzionemu na pluszowej folii.

Środek jak zwykle dwukolorowy. Kolor czarny uzupełnia
miła dla oka i spokojna „kawa z mlekiem”.
Oczywiście także i w śodku pojawia się motyw budzika.

Wstawaj, szkoda dnia! ;-)

Zachęcamy do lektury nie tylko księży!


APARECIDA

V OGÓLNA KONFERENCJA EPISKOPATÓW AMERYKI ŁACIŃSKIEJ I KARAIBÓW.

DOKUMENT KOŃCOWY

Praca dla Wydawnictwa Przystanek Jezus www.przystanekjezus.pl

Wielka radość, gdyż zlecono nam projekt okładki i środka pozycji bardzo wyczekiwanej, ale przede wszystkim prawdziwe wyzwanie – zachować powagę i rangę dokumentu kościelnego przy jednoczesnym ubraniu go w rynkową okładkę. Zastosowaliśmy dwa kolory – czystą biel i głęboką, ciemną, elegancką czerwień. Na pierwszy rzut oka okładka jest wręcz ascetyczna, ale całe jej bogactwo otwiera się dopiero w momencie, gdy weźmiemy książkę w rękę. Na matowej, pluszowej folii pojawia się widoczny pod światło zaznaczony lakierem selektywnym zarys wszystkich kontynentów. Wówczas objawia się uzasadnienie dwóch czerwonych kropek – to Aparecida (miejsce, gdzie odbyła się Konferencja) i Rzym (geograficzne serce Kościoła). Projekt graficzny wyraża duchową łączność między tymi dwoma miejscami, a tym samym uniwersalizm treści zawarty w Dokumencie, a także odzwierciedla misyjny charakter Kościoła. Projekt środka książki, będący kontynuacją zamysłu, jest dostojny, elegancki, a jednocześnie przejrzysty, czytelny i atrakcyjny wizualnie.


WZRASTANIE KOŚCIOŁA

NARZĘDZIA I SPOSOBY OŻYWIENIA WIARY W KOŚCIELE

Praca dla Wydawnictwa Przystanek Jezus www.przystanekjezus.pl

Książka ma już swoją okładkę, w której barwach toczy się jej życie. Naszym zadaniem było opracowanie nowego projektu środka, łamanie tekstu i realizacja druku na potrzeby drugiego wydania. Zastosowaliśmy font bezszeryfowy o dużym oczku, pozwoliło to wpuścić dużo świeżego tlenu i lekkości. Dodatkowego powietrza dodał drugi kolor – najbardziej niebieski odcień niebieskiego :-)


ODBUDOWANA

CZYLI JAK PRZEBUDZIĆ WIERNYCH, DOTRZEĆ DO ZAGUBIONYCH I NADAĆ KOŚCIOŁOWI ZNACZENIE

Praca dla Wydawnictwa Przystanek Jezus www.przystanekjezus.pl

To nasz początek współpracy z Wydawnictwem Przystanek Jezus. Pierwsze zlecenie, wzajemne poznawanie się, badanie upodobań i gustów. Wydawnictwo od początku stawia sprawę jasno – chodzi o wysoką jakość produktów. A nam przecież na tym właśnie zależy: na jakości wykonania i na projektach, które poprzez oczy trafiają do serca i są dobrym nośnikiem dobrych treści :-) Szybko znaleźliśmy wspólny język.

Książka jest bestsellerem na amerykańskim rynku wydawniczym. My mieliśmy nadać jej wizerunek na potrzeby polskiego wydania, ubrać w kolory i obrazy, które same będą opowiadać jej historię. Zależało nam na wrażeniu świeżości i lekkości przy jednoczesnym uporządkowaniu, stabilności i konsekwencji projektowej. Środek – jak we wszystkich pozycjach Wydawnictwa – jest dwukolorowy. To bardzo rozszerza możliwości projektowe i znacznie poprawia przejrzystość i czytelność tekstu.

Przyjemna praca, doskonała książka, godna polecenia. Zachęcamy do przeczytania więcej na jej temat.


Do Ciebie, Święty Józefie

KARTA Z MODLITWĄ DO ŚWIĘTEGO PATRONA

Praca dla Towarzystwa Jezusowego

Praca obejmowała projekt graficzny i przygotowanie do druku modlitwy do świętego Józefa w formie karty pocztowej. Pragnęliśmy odrzeć naszego kochanego Opiekuna z nasyconych brązów i zgaszonej czerwieni i przedstawić Go w jasnej, świeżej i otwartej kolorystyce. Stąd kolorem wiodącym jest wiosenna zieleń i biel dostojnych lilii. One też – jako symbol tego Świętego – otulają Jego postać i prowadzą przez słowa modlitwy.


Modlitwa pięciu palców

KARTA Z MODLITWĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA ORAZ Z MODLITWĄ W INTENCJI JEGO PONTYFIKATU

Praca dla Towarzystwa Jezusowego

Praca obejmowała projekt graficzny i przygotowanie do druku modlitwy pięciu palców autorstwa Ojca Świętego Franciszka z jednej strony, a modlitwy w Jego intencji – z drugiej. Projekt rozświetla promienny uśmiech Papieża. Wszystko w kolorystyce spokojnego, zgaszonego błękitu.


Święty Michale Archaniele

OBRAZEK Z MODLITWĄ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA I MARYI KRÓLOWEJ NIEBIOS

Praca dla Towarzystwa Jezusowego

Praca obejmowała projekt graficzny i realizację druku obrazka z modlitwą do św. Michała archanioła z jednej strony i modlitwą do Maryi Królowej Niebios – z drugiej. Obrazek ma wymiary typowej wizytówki dlatego z łatwością mieści się w kieszonkach portfela, dzięki temu zawsze te modlitwy mogą być w zasięgu ręki.